Güncel

Vali Akın'dan 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

Vali Akın'dan 24 Kasım Öğretmenler günü mesajı

23 Kasım 2020 16:39
-A

+A

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın  24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Akın mesajında," Öncelikle kendilerini her zaman sevgi ve saygı ile andığımız tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. "dedi.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın,  Öğretmenler günü mesajında Günümüzde ülkelerin geleceğini iyi eğitilmiş genç nesiller olduğunu belirterek, "Eğitimin başarıya ulaşmasının ve milletlerin çağdaş uygarlık düzeyine erişmesinin temelinde ise her zaman özveriyle görevlerini yerine getiren öğretmenlerimiz yer almaktadır."dedi.  Bu sebeple öğretmenler tarih boyunca bütün toplumlarda büyük bir saygı görmüş ve milletlerin kaderinin belirlenmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.
Öğretmenlik, sadece eğitim- öğretim yoluyla sınıfta öğrencilerin dağarcıklarını bilgiyle doldurmak değil, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı geleceğe hazırlama mesleğidir.
Vali Akın  basın bültenini devamında şu ifadelere yer verdi.
"Kıymetli Öğretmenlerimiz, Ülkemizin hedeflerine ulaşmasında, geleceğin huzurlu ve müreffeh Türkiye’sinin inşa edilmesinde rol alacak genç nesillerin sizlerin ellerinde şekilleneceğini biliyoruz. Şanlı bir geçmişe sahip medeniyetimizin aydınlık bir geleceğe ulaşması ancak hayat rehberi olarak gördüğümüz sizlerin varlığı ile mümkün olacaktır.
Ülkemizin her köşesinde, çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için fedakârca görev yaptığınızın bilincindeyiz. Sizlerin, üstlendiğiniz bu büyük sorumluluğu dün olduğu gibi bugün de ilmin, insani ve ahlaki değerlerin ışığında her zaman ülkemizin yararını gözeterekicra edeceğinize inanıyorum. Unutmayınız ki sizler sadece bu anlamlı günde değil her zaman minnet ve saygı ile yâd edileceksiniz.
Bu duygularla, başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
Emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Sağlıklı ve mutlu bir ömür geçirmelerini temennisi ile saygılar sunuyorum."dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku