Güncel

Vali Akın'dan İl Müdürlüğüne Ziyaret

Vali Akın'dan İl Müdürlüğüne Ziyaret

17 Ağustos 2021 15:41
-A

+A

       Kırşehir Valisi İbrahim AKIN, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, göreve yeni başlayan İl Müdürü Duran Seçen'e hayırlı olsun dileklerini iletti.
       Ziyaret esnasında kurumun Şube Müdürlüklerini gezerek birimlerimizde çalışan personellerimizden bilgi alan Vali Akın, idarecilerin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Vali İbrahim AKIN’ın  başkanlığında yapılan toplantıya  İl Müdürü Duran Seçen, İl Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürleri katıldı.
      Ziyaretinde kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, göreve yeni atanan İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen’e görevinde başarılar diledi.
Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, tarımsal faaliyetlerin ilimizde önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, bu açıdan tarım ve hayvancılık alanında üretimin arttırılması adına yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.
       Kırşehir’in büyükbaş hayvan varlığı açısından ülkemizde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık sektöründe devletimizin sağladığı teşviklerden yararlanması önem arz etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığımızın yanı sıra dâhil olduğumuz Ahiler Kalkınma Ajansı ve Konya Ovası Projesi İdaresi Başkanlığının teşviklerinden çiftçilerimizin faydalanması tarım ve hayvancılığın gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. İl Müdürlüğümüzün tarım ve hayvancılık alanlarında çiftçilerimize yaptığı rehberlik görevini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da arttırarak devam ettireceğine inanıyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti kurum birimlerini gezerek personelden bilgiler alması ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku