Güncel

VALİ AKIN'DAN MEMLEKET ZİYARETİ

VALİ AKIN'DAN MEMLEKET ZİYARETİ

19 Kasım 2018 06:41
-A

+A

 

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Fatma Kara ile birlikte Gazetelerimiz Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli'yi ziyaret etti.  Ziyarette gazete çalışanlarıyla sohbet eden Vali Akın, gazetecilik mesleğinin önemine değinerek, "Halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazetecilik mesleği, kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.
Bu mesleğe, bu şartlarda baktığımız zaman, ekonomik olarak gerçekten bu mesleği yapmak herkesin harcı değil, ama bütün çalışan gazeteciler olarak bu mesleği severek, içinden gelerek, isteyerek, bir tutku haline dönüştürerek ayrı bir sevda şeklinde mesleğe sahip çıkarak bu günlere geldiniz.
Gazetecilik, büyük bir özveri gerektiren, her koşulda, günün her saatinde, haftanın her günü, üstelik tatil veya bayram yapmadan yerine getirilmesi gereken gerçekten zor bir meslek.
Gazete ve baskı malzemeleri başta kâğıt fiyatındaki artışı, Resmi ilandaki fiyat düşüşü, İnternet Medyacılığının geliştirilmesine etkisi karşısında yazılı basında Kan kaybıdır. Bu vesileyle sizleri ve çalışanlarınızı kutluyorum. Basın işini şu zamanda yürütmek zordur. Büyük bir fedakârlık ister. Bu fedakârlığı gösteriyorsunuz. Toplumun sorunlarını üst mercilere iletilmesinde, toplumun aydınlatılmasında bir aracı rolünü ifa ediyorsunuz. Görevinizden ve bu yaptığınız hizmetten dolayı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. Ziyaret, Vali Akın, Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ve gazete çalışanlarının sohbetiyle devam etti.
 

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku