Güncel

VALİ AKIN GAZETECİLERLE BULUŞTU

VALİ AKIN GAZETECİLERLE BULUŞTU

11 Ocak 2019 07:53
-A

+A


Vali İbrahim Akın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yemek programında ilimiz basın çalışanları ile bir araya geldi.
Ağalar Konağında düzenlenen akşam yemeğine Vali   İbrahim Akın’ın yanı sıra CHP Milletvekili Metin İlhan, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, il basın kurumları müdürleri ile ilimiz yerel basın kuruluşları sahipleri, ajans temsilcileri ve basın çalışanları katıldı.
            Programda bir konuşma yapan Kırşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mehmet Emin Turpçu, "Kırşehir'de Gazeteciler, kamusal bir görevi yerine getirmektedir. Basının, çözüm bekleyen sorunları var" dedi. Başkan Turpçu, mesajında şunları kaydetti: “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyon içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeyen, zamana karşı stres altında işlerini icra eden, düzenli mesai olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret içerisinde olan ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getiren tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten duygularımla kutlarım. Bizler Anadolu’nun rengini, kokusunu, tadını sayfalarımıza, ekranlarımıza oradan da gönüllere aktaran, ülkemiz ve şehrimiz ile ilgili iyiliklerin yanında olup, kötülüklerin karşısında olan basın mensupları olarak, çözüm bekleyen sorunlarımız var. Bir aşk mesleği olan gazeteciliğinin zorluklarıyla birlikte ekonomik ve sosyal imkânlara biran önce kavuşmasını bekliyoruz.”    Daha sonra bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen programda ilimiz basın mensuplarıyla bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
Gazetecilik mesleğinin, demokrasimizin gelişmesinde ve sorunsuz bir toplum oluşturulmasında önemli bir paya sahip olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Basın mensuplarına sosyal ve ekonomik haklar sağlayan 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarih olan 10 Ocak 1961 tarihi ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu anlamlı gün dolayısıyla gazetecilik mesleğine emek veren tüm basın çalışanlarının gününü içtenlikle kutluyorum. Basınımız bulunduğu yerde halkın gözü kulağıdır. Basın mensuplarımız, toplumun talep ve sorunlarını ilgili mercilere ileterek önemli bir mesleği yerine getirmektedirler. Bizler de sizlerin haberlerinizde veya yazılarınızda dile getirdiğiniz hususları yakından takip ediyor, inceleyip değerlendiriyoruz. Bütün arkadaşlarımız, zor bir meslek olan gazetecilik görevlerini en iyi şekilde ifa etme gayretindeler. Basın mensubu arkadaşlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bugün, ayrıca 10 Ocak İdareciler Günü. Bu nedenle bütün meslektaşlarımın da gününü kutluyorum" dedi.
            Daha sonra yemek çıkışı Vali İbrahim Akın gazetecilerle hatıra fotoğrafları çekindiler.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku