Güncel

Vali Akın Gazilerle bir araya geldi

Vali Akın Gazilerle bir araya geldi

23 Eylül 2019 16:07
-A

+A


Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 19 Eylül Gaziler Günü Kapsamında Düzenlenen Yemekte Gazilerle Bir Araya Geldi.
Vali İbrahim Akın, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında düzenlenen yemekte gazilerimizle bir araya geldi.
Düzenlenen programa Vali İbrahim Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, İl Müdürümüz Ramazan Baykara’nın yanı sıra daire müdürleri, Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak, Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, gazilerimiz ve gazi yakınları katıldı.
Yemek sonrası İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali İbrahim Akın konuşmasında, “Milletimizin hür ve bağımsız yaşamasının temelinde aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatanına, milletine ve bayrağına duyduğu sonsuz sevgi ve bağlılık yatmaktadır. Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve mutluluğu, genç nesillerimizin daha parlak bir geleceğe sahip olması için her türlü tehlikeye göğsünü siper eden vatan evlatlarımız, bu uğurda en yüce makamlar olan şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmektedir. İşte devletimiz de vatanımız için gösterdiği fedakârlığın nişanını bedeninde taşıyan tüm gazilerimize vefa duygusunu göstermek amacıyla 19 Eylül tarihini Gaziler Günü olarak kabul etmiştir.
Üzerinde yaşadığımız bu topraklarda huzur içinde yaşayabiliyor ve geleceğimizle ilgili kararlar alabiliyorsak elbette ki bu sizlerin sayesindedir. Sizler, ülkemizin ve milletimizin selameti için üzerinize düşen görevinizi layıkla yerine getirdiniz. Şimdi ise sıra devlet olarak bizlerde. Sizlere bundan sonraki hayatınızda saygın kişiliklerinize yakışır bir hayat sunmak, imkânlar dâhilinde sorunlarınıza çözümler üretmek bizim en ulvi görevimizdir.
Cesaretleri ve fedakârlıklarıyla milletimize her zaman güç ve ilham kaynağı olmuş kahraman gazilerimizle Gaziler Günü vesilesiyle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu anlamlı gün vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, tüm gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Vali İbrahim Akın konuşmasının ardından gazilerimizle ayrı ayrı sohbet etmesi ile program sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku