Güncel

VALİ AKIN KADIN PERSONELLERE KARANFİL DAĞITTI

VALİ AKIN KADIN PERSONELLERE KARANFİL DAĞITTI

11 Mart 2019 07:18
-A

+A

 

Vali İbrahim Akın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Valilikte görev yapan KADIN personele karanfil dağıttı.
 Valilikte görev yapan bayan personelin ve bütün kadınların günü kutlayan Vali İbrahim Akın, günümüzde her meslekte kadın elinin ve emeğinin var olduğunu, kadınların ülke kalkınmasına katkı sağladığını görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
 Toplum içerisinde önemli bir rol oynayan kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak ve insanca yaşamak için büyük mücadeleler verdiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Toplumdaki yeri ve değeri son zamanlarda fark edilen kadınlarımıza bazı hak ve hürriyetler verilmiştir.
Oysa, yüce dinimiz İslâm, kadın ve erkeği bir bütün olarak tamamlayan, huzurlu bir toplumu birlikte inşa eden, birbirlerini koruyan ve sükûna ulaştıran iki eşit değer olarak görmüştür. Bununla birlikte milli kültürümüzde de devletin kuruluşundan yönetilmesine kadar her alanda kadının varlığını görmekteyiz.
Maalesef günümüzde şiddet gördüğü kaçınılmaz bir gerçektir. Halbuki, kadına yönelik her türlü şiddet ve ayrımcı tavrın karşısında yer almak daha sağlıklı ve mutlu nesillerin yetişmesini sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, evlatlarını vatan uğruna feda eden başta şehit annelerimiz olmak üzere yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ailenin ve toplumun temel taşı olan tüm kadınlarımızın ve Valilikte çalışan bayan personelimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Ardından, Vali İbrahim Akın, Valilik birimlerini tek tek gezerek kadın personelimize karanfil dağıttı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku