Güncel

Vali İbrahim Akın, Öğretmenlerle Buluştu

Vali İbrahim Akın, Öğretmenlerle Buluştu

28 Kasım 2019 07:05
-A

+A


 
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Türkiye Öğretmenler Kupası il birincisi takım oyuncuları ve Kırşehir öğretmenlerinden oluşan öğretmenler korosunda yer alan öğretmenler ile yemekte buluştu.
26 Kasım 2019 Salı günü saat 13.00'te Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde düzenlenen yemeğe  Vali İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Müdürlüğün idarecileri, Türkiye Öğretmenler Kupası salon futbolu Türkiye şampiyonu takım oyuncuları, basketbol il birincisi takım oyuncuları, voleybol il birincisi takım oyuncuları, masa tenisi il birincisi takım oyuncuları ve Kırşehir öğretmenlerinden oluşan öğretmenler korosunda yer alan öğretmenler katıldı.
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce öğretmenler arasındaki iletişimi artırmak, birlik ve dayanışma duygularını geliştirmek, sporun önemini vurgulamak ve geniş kitlelere yayılmasında öğretmenlerin rehberliğinden yararlanmak amacıyla salon futbolu (futsal), basketbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası Turnuvasında dereceye giren takım oyuncularına Vali İbrahim Akın tarafından madalyaları verildi.
Düzenlenen programda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, "Her şeyden önce insan yetiştirmeyi ilke edinen öğretmenlik kutsal ve onurlu bir meslektir. İlimizin eğitimde marke kent olmasında öğretmenlerimizin payı büyüktür. Eğitimde sağladığımız başarının yanında öğretmenlerimizden oluşan takımlarımızın çeşitli spor dallarında da başarılı sonuçlar alınması bizleri mutlu etti. Öğretmenlerimizin dersler dışında sporda da yakaladıkları bu başarıların diğer öğretmenlerimize de örnek olacağına inanıyoruz. Öğretmen sporda, derste, günlük hayatta ve hayatın her alanında örnek bir kişiliktir. Bu duygularla, bizleri büyük fedakârlıklarla yetiştirip yarınlara hazırlayan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum." dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz de Vali Akın'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, öğretmenleri tebrik etti
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku