Güncel

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN“BERAT KANDİLİ”MESAJI

VALİ İBRAHİM AKIN’DAN“BERAT KANDİLİ”MESAJI

6 Nisan 2020 11:47
-A

+A

 

   Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Berat Kandili nedeniyle yazılı bir mesajı yayınladı.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın mesajında şu ifadelere yer verildi:  Yüce Allah’ın kendisine yönelip af dileyen bütün müminleri bağışladığı mübarek gecelerden birisi olan Berat Kandiline kavuşmanın huzurunu yaşıyoruz.
 Kuran-ı Kerim’in indirildiği bu gecede yüce rabbimiz tam bir ihlas ve teslimiyet içinde yapılan bütün duaları ve tövbeleri kabul etmektedir. Bu nedenle Berat Kandilini fırsat olarak görmeli ve yüce rabbimizin sonsuz rahmetinden olabildiğince istifade etmeliyiz. Dinimizce kutsal sayılan gün ve geceler, tüm müminlerin bir araya gelmesi, insanlar arasındaki sevgi ve muhabbetin artması için büyük bir vesiledir.
Ancak bu yıl Berat Kandilini içimiz buruk karşılıyoruz. Zira tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını sebebiyle ülkeler zor bir süreçten geçmektedir.
Maalesef Coronavirüs vakaları ülkemizde de görülmeye başlanmıştır. Devletimiz, vatandaşlarımızın bu hastalığa yakalanmaması için bir dizi tedbir ve uygulamaları devreye koymuştur. Diyanet İşleri Başkanlığımız, virüsün kalabalık ortamlarda daha hızlı yayılması sebebiyle bu ortamlardan uzak durulmasını ve toplu ibadetten kaçınılmasını istemektedir. Hem kendi hem de toplum sağlığının korunması adına alınan bu karara titizlikle uymalıyız.
 " Bu duygularla, başta Kırşehirli hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek gecenin hayatımızı anlamlı kılan güzel duyguların artmasına, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.(HABER MERKEZİ)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku