Güncel

VALİ İBRAHİM AKIN’IN“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI”MESAJI

VALİ İBRAHİM AKIN’IN“30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI”MESAJI

30 Ağustos 2019 07:20
-A

+A

 

 
Kırşehir Valisi  İbrahim Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Vali   İbrahim Akın yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
    Milletimizin Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Dumlupınar’da kazandığı 30 Ağustos Zaferi’nin 97. Yıldönümünü milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.
         Tarihi emsalsiz zaferler ve kahramanlıklarla dolu olan milletimiz, zor duruma düştüğü durumlarda dahi hür ve bağımsız yaşama arzusundan asla vazgeçmemiştir. Nitekim 1. Dünya savaşının ardından son kalemiz olan Anadolu topraklarını elimizden almaya çalışanlara karşı milletimiz dünyada emsali olmayan bir mücadele örneği sergilemiştir.
         Vatanımızın işgaliyle birlikte Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde yürütülen İstiklal Mücadelesinde milletimiz, şanlı ordumuzla birlikte bütün varını yoğunu ortaya koyarak düşmana geçit vermemiş ve yurdumuza göz dikenlere karşı en son darbeyi Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde indirmiştir.
 
            Elimizde kalan son toprak parçasını almak için kendinden emin olarak Anadolu’ya gelen düşmanlarımız unutamayacağı bir ders almış, milletimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşamak istediğini tüm dünyaya göstermiştir.
 
          Şanlı tarihimizin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve milletimizin kaderini değiştiren bu galibiyet, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketini başarıya ulaştırmış ve bugün bizlere özgürce yaşadığımız, çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır.
         Bu zaferin üzerinden yaklaşık bir asra yakın zaman geçse de ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, bizleri güçsüz ve çaresiz bırakma çabaları hala devam etmektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki, milletimizde bu milli mücadele ruhu olduğu müddetçe karanlık mihraklar asla amacına ulaşamayacak, devletimiz güçlü ve müreffeh bir ülke olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.
         Bugün bizlere düşen görev,  çalışarak ve üreterek, her geçen gün gayretimizi arttırarak ülkemizi daha ileriye götürmek, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımaktır.     
         Bu düşüncelerle, İstiklal Mücadelemizin Önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku