Güncel

Vali Kadir Çakır’a duygusal veda

Vali Kadir Çakır’a duygusal veda

3 Kasım 2018 07:22
-A

+A


            Çankaya Kaymakamlığı’ndan Yozgat Valiliği’ne atanan Kadir Çakır’a Ankara'daki Mucur Yabanlılar Derneği tarafından veda yemeği düzenlendi.
            Çankaya’da yaptığı başarılı çalışmalarla büyük takdir toplayan ve Çankaya Kaymakamlığı’ndan Yozgat Valiliği’ne atanan Kadir Çakır’a Ankara'daki Mucur Yabanlılar Derneği’nin düzenlediği yemekte Kırşehirli hemşerileri birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergiledi.Yaklaşık iki yıldır Çankaya Kaymakamlığı görevinde bulunan Kadir Çakır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrası Yozgat Valiliğine atandı. Çakır için merkezi Ankara'da bulunan Mucur Yabanlılar Derneği tarafından düzenlenen veda yemeğinde Kırşehirliler birlikteliğin ve örnek dayanışmanın en güzel örneğini sergiledi. Geye çok sayıda davetli katılırken zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
            Yabanlılar Derneği Başkanı Adem Öztürk, Başkan Yardımcısı Elmas Yağmur Canöz ve Kırşehir Eski Belediye Başkanı aynı zamanda Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri olan Halim Çakır ile birlikte Yabanlı aşiretinin tertiplediği veda programına Yozgat Valisi Kadir Çakır, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir eski Milletvekili Cafer Güneş, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, KIR-DER Genel Başkanı Orhan Aydın, Kırşehir Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Mucurlular Derneği Başkanı Ramazan Baltacı, Kırşehirspor Eski Başkanı Nedim Yüksel Çakır, Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Cihan Yıldız, Dalakçı Dergisi Editörü ve Ahi Medya Şirketi Sahibi Murat Köksal, Enerji Bakanlığı Mühendisi Hanife Yazar ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
VEDA YEMEĞI ZORDUR
            Çankaya Kaymakamlığından Yozgat Valiliğine atanan Kadir Çakır, “Veda yemekleri zordur, genelde hüzünlü olur. Yeni yerlere gitmenin, yeni bir çevre ve yeni insanlar görme açısından iyi olduğunu ama alıştığınız, sevdiğiniz bölgeden ayrılıyor olma açısından da bir o kadar zordur. Ama memuriyet böyledir. Üst düzey görevlerde çok uzun süreler bir yerde kalma imkânı yoktur. Ben her gittiğim yerde çok farklı olaylarla, güzel kişilerle, kültürlerle karşılaştım. Bu tür değişiklikler faydalıdır. Belli bir süreden sonra gitmek, yeni insanlarla çalışmak bizim mesleğimizin en güzel yanlarından biridir. Biz hizmet için buradayız, nerede görev verilirse hazır olduğumuzu ifade ederek bu mesleğe girdik. Yeni yerimde de siz değerli hemşehrilerimize kapımızın daima açık olduğunu bilmenizi ister bu anlamda en güzel temennilerde buluduğumu bilmenizi isterim. Bu veda yemeğinde bizleri bir araya getiren herkese teşekkür ederim sevgi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.
KADİR ÇAKIR GİBİ AYRILMAK HER KULA NASİP OLMAZ
            Çankaya Kaymakamlığından Yozgat Valiliğine atanan Kadir Çakır'a veda eden Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan “Bugün Çankaya Kaymakamımız köylümüz Kadir Çakır'a veda ediyoruz. Sayın kaymakamımız Kadir Çakır ile her ne kadar geçmişimiz olsa da Ankara'da yaklaşık iki yıl birlikte çalıştık. Hepimiz oturduğumuz koltuklardan, kullandığımız yetkilerden bir gün ayrılacağız ama Kadir Çakır gibi ayrılmak her kula nasip olmaz” diyerek hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
BU GECENİN BİZLER İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK
            Kırşehir Eski Belediye Başkanı Halim Çakır’da düzenlenen veda yemeği ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Çakır konuşmasında,  "Tayini çıkan hem kayınbiraderim hem amcaoğlum hem öğrencim olan Kadir Çakır valime teşekkür ediyorum bizleri en iyi şekilde her yerde temsil ettiği için. Şüphem yok ki aynı çalışmayı Yozgat Valiliğinde yapacaktır. Bakın her şey bir şeye vesile oluyor. Bu güzel tayin uzun bir aradan sonra Kırşehirli STK başkanlarını bir araya getirdi. Özlenen bu tablo umarız hiç bozulmaz. Bu güzel tayin haberinin üzerine bir arada olmada bizleri çok mutlu etmiştir. Tayinlerinizin güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ediyor bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi. Yozgat Valisi Kadir Çakır'a düzenlenen veda yemeği sonrasında Yabanlılar derneği tarafından Ankara AK Parti Milletvekili Hacı Turan ve Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır tarafından plaket takdim edildi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku