Güncel

VALİLİK; Gösteri Ve Yürüyüşlerle İlgili Miting Alanlarını Belirledi

VALİLİK; Gösteri Ve Yürüyüşlerle İlgili Miting Alanlarını Belirledi

22 Ocak 2018 07:05
-A

+A

 
 
Kırşehir Valiliği, gösteri ve yürüyüşlerle ilgili miting alanlarını belirledi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince geçen yıl gösteri ve yürüyüş yapılacak alanların düzenlendiği hatırlatılarak bu sene de alan ve güzergahlarla ilgili yeni kararların alındığı belirtildi.
 
İlk toplanma alanı, yürüyüş güzergahları, toplantı alanları, dağılma yerleri ile afiş ve pankart asılabilecek yerlere ilişkin kararlar alındığı vurgulanan açıklamada, eski sanayi alanı, Medrese Mahallesi taksi durağı önündeki alan, Karakurt Bulvarı ve Neşet Ertaş Bulvarı ile Aşık Sait Caddesi arasındaki alan, Keramettin Gök ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarları arasındaki alan ve Maşa Deresi bölgesindeki alanın miting bölgesi olarak belirlendiği kaydedildi.
Açıklamada, miting alanı olarak belirlenen yerlerdeki toplanma ve yürüyüş güzergahlarında da düzenleme yapıldığı duyuruldu.
A-) AÇIK YER TOPLANTI ALANLARI VE GÖSTERİ YÜRÜYÜŞÜ GÜZERGAHLARI:
1- ESKİ SANAYİ ALANI (MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı
 (1):Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan.
Toplanma Alanı (2):Atatürk Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarının kesiştiği alan (Şeyh Edebali Kavşağı)
Yürüyüş Güzergahı (1):Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Atatürk Bulvarını takiben,  Şeyh Edebali Kavşağından dönerek Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. sokaktan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş.
Yürüyüş Güzergahı (2):Şeyh Edebali Kavşağından hareketle Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. sokaktan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş.
Toplantı Alanı:Yenice Mahallesi Sanayi Caminin arkasında Eski Sanayi bölgesindeki boş arazide Belediye tarafından zemin düzenlemesi yapılmış alan.
Dağılma Alanı:Mezarlık Müdürlüğü, 330. Sokak istikameti yönüne doğru kullanılan alan.
2-MEDRESE MAHALLESİ MEDRESE TAKSİ DURAĞININ ÖNÜNDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı :Melikgazi Caddesi üzeri Lale Camii yanı.
Yürüyüş Güzergahı :Lale Camii yanından Melikgazi Caddesini takiben miting alanına geçiş
.Toplantı Alanı:Medrese Mahallesi Melikgazi Caddesi ile Ahmet Yesevi Bulvarının kesiştiği Medrese Taksi Durağının önünde bulunan alan.
Dağılma Alanı:Ahmet Yesevi Bulvarı, İmaret Caddesi ve  Melikgazi Caddesi  istikametine doğru kullanılan alan.
3-KARAKURT BULVARI, NEŞET ERTAŞ BULVARI VE AŞIK SAİT CADDESİ ARASINDA KALAN BOŞ ALAN (MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı :Yağmurlu Bulvarı ve Karakurt Bulvarının kesiştiği yerde bulunan Bekir Kadı Camii önündeki alan
Yürüyüş Güzergahı :Karakurt Bulvarı Güzergahı
Toplantı Alanı:Karakurt Bulvarı, Aşık Sait Caddesi ve Neşet Ertaş Bulvarı arasında kalan alan.
Dağılma Alanı:Karakurt Bulvarı, Neşet Ertaş Bulvarı,  Aşık Sait Caddesi ve Kadıhanı Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
4-KERAMETTİN GÖK BULVARI VE Dr. SADIK AHMET BULVARININ KESİŞTİĞİ ALAN(BASIN ANITI-MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı :Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan.
Yürüyüş Güzergahı: Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarını takiben Basın Anıtının bulunduğu alana giriş.
Toplantı Alanı: Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr.Sadık Ahmet Bulvarının kesiştiği yerde bulunan alan.
Dağılma Alanı: Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr.Sadık Ahmet Bulvarı ve Kılıçlı Köprüsü istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
5- ŞEHİT AHMET DOĞANGÜN CADDESİ, KAZIM KARABEKİR CADDESİ VE MAŞADERESİ CADDESİNİN KESİŞTİĞİ YERDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı: Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde bulunan Öğretmenler parkının bulunduğu alan.
Yürüyüş Güzergahı :Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerindeki Öğretmenler parkının bulunduğu yerden Yavuz Sultan Selim Bulvarını takiben Maşaderesi üzerinde bulunan miting alanına giriş.Toplantı Alanı:Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve  Maşaderesi Caddesinin kesiştiği yerde bulunan alan.
Dağılma Alanı:Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve  Maşaderesi Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
ÖZBAĞ BELDESİ
6- ÖRCÜN MAHALLESİNDE BULUNAN ÇİÇEK SOKAK VE KAMİLLER SOKAĞIN KESİŞTİĞİ YERDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI)Toplanma Alanı: Helvacılar Mahallesinde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokağın kesiştiği alan.
Yürüyüş Güzergahı: Helvacılar Mahallesinde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokağın kesiştiği yerden, Helvacılar ve Örcün Mahallelerinden geçen Çiçek Sokağı takiben Çiçek Sokak ve Kamiller Sokağın kesiştiği yerde bulunan miting alanına giriş.
Toplantı Alanı: Örcün Mahallesinde bulunan Çiçek Sokak ve Kamiller Sokağın kesiştiği yerde bulunan alan.
Dağılma Alanı: Çiçek Sokak ve Kamiller Sokak istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
B-) AFİŞ VE PANKART ASILACAK YERLER:
a) Toplantı alanının bulunduğu yerde müsait olan ağaç ve direkler kullanılarak, toplantı sonrası temizlettirilmek kaydıyla, toplantıya ve trafiğe engel olmayacak şekilde pankart asılıp, afişleme yapılabilir.
b) Yetkililerinden izin alınmak kaydıyla, belediyece yaptırılan ve ilimizin muhtelif kesimlerinde bulunan billboardlar ve panolar kullanılabilir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku