Güncel

VELİLERDEN EMNİYET’E TAM NOT

VELİLERDEN EMNİYET’E TAM NOT

28 Kasım 2018 07:34
-A

+A

Kırşehir  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş, Çocuk, Toplum Destekli Polis ve Uyuşturucuyla Mücadele şube müdürlüklerince okul çevresinde asayiş uygulamalarına devam ediyor.
Okul çevresinde  uygulama yapan polis ekipleri, okul etrafında dolaşan ve durumundan şüphelendikleri kişilerin kimlik bilgilerini kontrol ediyor.
Okul ve çevresinde şiddet ile kötü alışkanlığın engellenmesi için Emniyet Müdürlüğünce kent genelindeki hemen hemen tüm okullarda  koordinasyon görevlisi görevlendirildi. 
Ekipler her gün okulların giriş çıkış saatlerinde okul önlerinde bulunacak şekilde görevlendirilirken, okul servis araçları ise Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerince her gün denetleniyor.
Okul önleri ve çevrelerinde öğrencileri zararlı alışkanlıklardan korumak ve suça sürüklenmelerini önlemek amacıyla Asayiş, Terör, Narkotik ve Çocuk şube ekiplerinin denetimleri sıklıkla devam edeceği belirtildi.
Öğrenci velileri yaptığı açıklamada, okulların güvenliği açısından bu uygulamaların çok önemli olduğunu söyledi.
Denetimler sayesinde okulla alakası olmayanların okul çevresinde barınamadıklarını anlatan öğrenci velileri, "Biz bu uygulamalardan çok memnunuz, çünkü okulla alakası olmayan insanlar okul önlerine gelmekten çekiniyor. Bir veli olarak eğitim öğretim açısından faydalı buluyoruz. Emniyet teşkilatına ve okul etrafında görev yapan polis memurlarına teşekkür ediyoruz."


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku