Güncel

VERİLERLE KIRŞEHİR ....

VERİLERLE KIRŞEHİR ....

25 Ağustos 2020 14:44
-A

+A

 

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan covid-19, aramam motorlarında en çok aranan kelime olma yolunda hızla ilerliyor.
Gazetemizin yaptığı Google Trends araştırmasına göre 90 günlük tabloda Covid-19 ile ilgili aramanın en yüksek puanda olduğu ilk 15 il şu şekilde; Ankara, İzmir, İstanbul, Adana, Diyarbakır, Antalya, Konya,  Şanlıurfa, Bursa, Gaziantep, Kırklareli, Kırşehir, Mersin, Rize, Kilis.
Google Trends verilerine göre 90 günlük Kırşehir 1 Haziran tarihinde covid-19 ile ilgili arama sayısı zirveye çıkmış. Beraberinde 5, 9, 10, 15, 17, 19, 20, 21, 22, 24, 25, 26, 28, 30 Haziran tarihlerde bir yükselme mevcut. 11 Temmuza kadar olan süre içerisinde yarı yarıya bir düşüş görülmüş. Daha sonrasında;  12- 13 Temmuz tarihinde bir yükselme yaşanmış.
17 Temmuz’dan 30 Temmuz’a kadar olan sürede arama katsayısı 0 düzeylerinde seyretmeye başlamış. 31 Temmuz- 1 Ağustos tarihlerinde aramalarda en yüksek düzeye ulaşmış. 8 Ağustos’ta aramalar orta düzeyde seyretmiş.
AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ VERİLERİ
Kırşehir’in büyük atılımlarla adından söz ettiren Ahi Evran Üniversitesi 12 aylık Google Trends verilerine göre en çok tercih, sınav ve mezuniyet zamanı aramalarda yükselmiş. AEÜ en çok aratan iller sırasıyla; Kırşehir, Yozgat, Kırıkkale, Nevşehir, Kütahya, Aksaray, Kayseri, Osmaniye, Niğde. Aratılan konuların başında ilk 3’TE Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) yer alıyor. Sırasıyla aratılan konular; AYDEP, AYDEP AEÜ, KAEÜ, AEÜ yemek kartı AEÜ OBS Giriş, AEÜ açılımı, AEÜ yemek listesi yer alıyor.
KAYNAK: YENİYEŞİLYURT GAZETESİ, MİRAÇ BÜYÜKDERE

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku