Güncel

Vuslat Platformu Dost Meclisi Bir Araya Geldi

Vuslat Platformu Dost Meclisi Bir Araya Geldi

31 Temmuz 2019 07:50
-A

+A

 

IGMG (Avrupa Milli Görüş Teşkilatı) Onursal Başkanı Yavuz Çelik Karahan öncülüğünde Kırşehir’de Vuslat platformu düzenlendi.
Cem Elibolun yaptığı programa Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yozgat Valisi Kadir Çakır’ın yanı sıra Merkez Valisi Kemal Yurtnaç, Ahi Evran  Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, İl Müftüsü Mehmet Yaman, Av. Bilgehan Altaş, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Asaf Kayaoğlu, Kurum Müdürleri, Vakıf yöneticileri ve  Eski Milletvekilleri Cafer Güneş, Halil İbrahim Çelik, Eyüp Fatsa ve Salim Uslu ve Almanya'dan Türkiye'de izin de bulunan ve Türkiye'nin çeşitli illerde bulunan dost ve arkadaşları katıldı.
Saat 13:30’da Kuran Tilaveti ve ilahiler ile başlayan program açılış konuşmalarının tamamlanması ile devam etti. Karahan  Ahirete intikal eden anne ve babası için gelen misafirlere yemek ikramında bulundu.
BU BİR VUSLATTIR
Karahan programda yaptığı konuşmada :  “Burada bu şekilde buluşmamız benim için çok önemli ve inanıyorum ki sizler içinde çok önemli birlik ve beraberlik  içinde olduğumuzu görmek beni ziyadesiyle mutlu etti. 80 öncesi yaşadıklarım ve yaşadıklarımız hepimizin hafızasında tazeliğini koruyor. O günleri görmüş insanlar olarak birlik ve beraberliğin önemini herhalde en iyi biz biliyoruzdur. Değerli kardeşlerim bu bir vuslattır. Rahmetli babam ve validem hayrına bu güzel programı yaptık. Annemle babamla ilgili birkaç cümle sizinle paylaşmak istiyorum.  Annem dava kardeşlerime hep dua ederdi. Onları da evladı olarak görürdü. Rahmetli Babam hanesine hiç haram lokma sokmadı dolayısıyla Annemde sofraya haram lokma koymadı. Annemde babamda hayatlarında hiç beddua etmediler. Ben böyle bir Anne Babanın evladı olma lütfuna mazhar oldum.  “ ifadelerini kullandı.
Program sonrası katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çektirilip sohbetler gerçekleştirilerek sona erdi. 
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku