Güncel

yarım asırdır kimsesizlerin kimi oldular

yarım asırdır  kimsesizlerin kimi oldular

15 Ağustos 2019 07:29
-A

+A

 

            Kırşehir'de yürüttükleri çeşitli faaliyetlerle üniversite öğrencilerine desteklerini sürdüren Yardım Sevenler Derneği üyeleri Yardım Melekleri, yaptıkları çeşitli ürünlerle hem Kırşehir’i tanıtıyor, hem de gelir elde ederek üniversite gençliğine destek veriyor.
Üniversite öğrencilerine destek olan ve 75 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği, Kadın Emek Pazarı’nda sac böreği, mantı, süla kabağı reçeli yapma, Cemele biberi kurutma gibi birçok faaliyetiyle sağladığı desteklerle takdir topluyor.
            Kırşehir’de de çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek ilimize eğitim ve öğretim alanında önemli hizmetler veren Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanlığı, 75 öğrenciye sağladığı burs desteği için el emeklerini ortaya koyarak birbirinden güzel lezzetleri Kırşehir halkı ile buluşturuyor.
Ülke genelinde 88 yıldır, ilimizde ise Yarım asırdır  faaliyet gösteren Yardım Sevenler Derneği, hemen hemen her alanda yardım çalışmalarını sürdürürken, yardımlarda ağırlıklı olarak öğrencilere burs veriyor.
            Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her alanda çok önemli hizmetleri yerine getiren bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nin her yıl öğrencilere burs verdiğini, bütçedeki şartlar nedeniyle 75 öğrenciye burs verebildiklerini belirten Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, öncelikle öğrenciler olmak üzere ellerinden geldiğince tüm vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.
            Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şubesi’nin faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, dernek olarak öncelikli amaçlarının öğrencilere burs vermek olduğunu, ama diğer yardımları de ellerinden geldiği kadar yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
Derneğe gelir getirici faaliyetler kapsamında Kadın Emek Pazarı’nda börek, reçel, mantı gibi ürünleri yapıp sattıklarınıifade eden Başkan Büyüksaraçoğlu, “Biz Emek Pazarı’nda börek yaparak öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Dernek üyelerimiz ile birlikte böreklerimizin yanı sıra reçel, mantı ve talep edilen birçok ürünü yaparak gelir elde ediyoruz. Gelirlerimizi de öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Faaliyetlerimize devam ediyoruz. Süla kabağı reçeli yaptık, Cemele biberi kuruttuk. Bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek” dedi.Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku