Güncel

YENİ YAPILAN YURTLARLA 6 BİN ÖĞRENCİYE KALACAK YER TEMİN EDİLECEK

YENİ YAPILAN YURTLARLA 6 BİN ÖĞRENCİYE KALACAK YER TEMİN EDİLECEK

15 Kasım 2019 07:05
-A

+A

 

 
Yapılan son açıklamalara göre KAEÜ'de doluluk oranı yüzde 91,5'e ulaştı. Bu oranla beraber öğrenci yurtlarına ihtiyaç arttı.
Kırşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Kırşehir Ahi Evran Bağbaşı Kampüsü yakınında 2 yurdun inşaatı bitmek üzere 1 yurdun da temeli de atılacak.
Yapılan açıklamada;” Kırşehir’de üniversiteye başvuran öğrencilerin hepsi Kırşehir’deki devlet yurtlarına yerleştirildi. Kırşehir, İç Anadolu Bölgesinde, yurda öğrenci yerleştirme konusunda en önde olan illerden biri. Yüksek lisans, doktora, başka ülkelerden değişim programı ile gelen öğrenciler de dâhil Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne kazanan öğrenciler yurtlara yerleşmiş durumda.”
Kırşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü, içerisinde yer alan yurtlarda, merkezde 6 bin, il genelinde 7 bin 500 öğrenci yurtlara yerleştirilmiş durumda. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşı Kampüsü yakınına yapılan yurtlarla yurt kampüsü oluşturulması planlanıyor. Yapılan Yurtlar, yüksek standartlı içerisinde sosyal tesislerin olduğu, atölye çalışmaların yapılacağı ve mini bir çarşısı olan bir yaşam alanı olanağı öğrencilere sunuyor. Yurtlarla beraber Kırşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü’nün yeni binasıda bu yerleşke içerisinde yer alacak.
Kırşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü, yurt olanakları bakımından il merkezinde kız öğrencilerin %50 sini (8 bin 551 )  erkek öğrencilerin %25 (7 bin 802) toplamda % 40’ını barındırıyor.
Yapılan yurtların öğrencilerin yaşam kalitesini arttırmak ve okula ulaşımlarının kolaylaştırılması amaçlanmakta bununla beraber PETLAS Fabrikasının yakınında bulunan erkek öğrenci yurdu, kurulan yurt kampüsün içine alınarak bin erkek öğrenciye kalacak yer temin etmeyi planlıyor.
Kırşehir Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü, şu an da inşaatı devam eden 2 yurt ve temeli atılacak olan 1 tane yurtla kuracakları yurt kampüsle  6 bin öğrenciyi ağırlayabilecek.   HABER:(FİLİZ ÖZ)


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku