Güncel

Yeni zam yine zam...!

Yeni zam yine zam...!

27 Ağustos 2019 07:56
-A

+A


Benzine ve motorine yeni bir zam haberi geldi. Kırşehirli vatandaşlar benzine ve motorine yapılacak olan zam haberleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Memur enflasyon karşısında ezilen zam oranları ile mağdur edilirken, esnaf ekonomik krizle boğuşurken, işçi hak ettiğinin karşılığını alamazken bir kötü haber de zamlardan geliyor.
Kırşehir yurt genelinde geçtiğimiz günlerde sigaraya yapılan fahiş zam haberinin şokunu atlatamayan Kırşehirli vatandaşlar, market ve pazar alış verişlerinde de her geçen gün artan ütün fiyatlarından muzdarip durumda... Kırşehirli vatandaşlar "Kurban bayramından yeni çıktık, okullar açılıyor okul masrafları kapıda, çaya zam sigaraya zam, markette pazarda zamlı ürünler ve üstüne benzine ve motorine yeni bir zam... ne olacak bu vatandaşın hali..." ifadelerini kullandı.
Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Başkent Ankara'da benzinin ortalama litre fiyatı 6.67 TL'den 6.83 TL'ye, motorinin fiyatı ise 6.25 TL'den 6.36 TL'ye yükselecek. Bu günden itibaren geçerli olacağı belirtilen yeni fiyatlar, litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 11 kuruş artacak.
OTOGAZA DA ZAM GELİYOR!
Sektör kaynaklarından edinilen bilgilere göre, bu günden itibaren geçerli olmak üzere otogaza da 7.5 kuruş zam yapılmasının planlandığı ancak henüz rakamın kesinleşmediği belirtiliyor.1 hafta önce (20 Ağustos) litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti. Böylece bir haftada litre bazında benzine 22 kuruş, motorine 28 kuruş zam yapılmış olacak.

 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku