Güncel

Yılbaşı Denetimleri yapıldı...

Yılbaşı Denetimleri yapıldı...

31 Aralık 2019 07:01
-A

+A

 
Tarım ve Orman Bakanlığının talimatı gereği, İl Müdürü Kenan Şahin'in koordinatörlüğünde kontrol ekiplerince Kırşehir'de bulunan eğlence yerleri ve alkollü içecek satış yerleri gıda güvenliği açısından uygunluğu denetlendi.
          Kırşehir'de bulunan 100 ün üzerinde eğlence yerleri ve alkollü içecek satış yerleri asgari teknik ve ijyenik koşullar kontrolünün yanı sıra kaçak ve sahte ürünlere yönelik etiket ve bandrol kontrolleri yapıldı, yapılan denetimler sonunda olumsuz bir duruma rastlanmadığı açıklandı. 
          İl Müdürü Şahin denetimler için yapılan açıklamada şunları kaydetti: "Denetimler ardından yaptığı açıklamada; Halkımızın daha güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşımı açısından bu kontroller rutin şekilde yapılmaktadır. Yeni bir yıla girerken gıda güvenliği açısından vatandaşlarımızın dikkat etmesi gereken bazı hususular bulunmaktadır. Alkollü içeceklerinin sahte veya kaçak olduğunu anlamakta kokusu, rengi ve tadı fikir vermeyeceği için tüketicinin ürün satın alırken ambalaj üzerindeki etiket bilgilerine mutlaka dikkat etmesi gerekmektedir. Alkollü içecek şişesinin üzerinde bakanlık onaylı kayıt numarası olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Ambalaj üzerinde TAPDK bandrolünü görmeli, Alkollü içeceklerin orijinal ambalajında olup olmadığına dikkat etmelidir. Tarım ve Orman İl Müdürü Şahin “Şüphe arz eden durumlarda veya kaçak ya da sahte Alkollü içeceklerin rastlanılması durumunda ise vatandaşlarımız 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 174 Gıda Hattını mutlaka aramalı şikâyetlerini bildirmelidirler. Bu vesile ile yeni bir yıla girerken halkımızın yeni yılını tebrik eder,  tarım açısından bereketli ve bol kazançlı bir yıl olmasını dilerim.” 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku