Güncel

Ziraat Odası'nda Sinan Purcu Dönemi

Ziraat Odası'nda Sinan Purcu Dönemi

14 Şubat 2019 07:39
-A

+A

 

 
Geçtiğimiz gün İl Genel Kurulu  yapılan Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığına Sinan Purcu seçildi.
Eski Başkan Bekir Tan'dan başkanlığı devralan Sinan Purcu, ekip ve takım ruhi ile birlikte çalışacaklarının altını çizdi. Kırşehir Ziraat Odası yeni Başkanı Sinan Purcu yaptığı açıklamada,
“Birey olarak değil, takım olarak karar almaya ve çözüm üretmeye gayret edeceğiz. Bu çalışmaları yaparken hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı kalmayacağımı tek bağlılığımın çiftçi kardeşlerim olduğunu belirtmek istiyorum. Bir tarım memleketi olan Kırşehir'de bütün arazilerin su ile buluşmasını sağlamak ve sulamada ucuz enerji kaynaklar sağlayarak tarımı en üst seviyeye çıkarmak genel amaçlarımızdandır. Kırşehir'de Çiftçimizin birçok sorunu vardır ancak temel iki sorun çok önemlidir. Bunlardan biri sulu tarımdır. Bu hususta bölgemizde ve ilimizde yeterli su havzaları bulunmaktadır.
 Bizler arkadaşlarımızla birlikte bu mağduriyeti gidermek için geleceğiz. Değerli dostlar kimseye bulunduğu konuma göre siyasi görüşüne göre hizmet vermeyeceğiz. Ayrım gözetmeksizin adamın adamı değil hizmet adamı olmak için mücadelemizi vereceğiz" ifadelerini kullandı.
Kırşehir Ziraat Odası'nın yeni yönetim kurulu şu şekilde:
Nazmi Mercimek, Şenol Dulkadir, Şeref Kaya, Mehmet Akeren, Süleyman Ekici, Ramazan Taç  olarak belirlendi.
AŞILI MEYVE FİDE SATIŞLARI MART'TA YAPILACAK
Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı, Kırşehir'de meyveciliğin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, binlerce meyve fidanını çiftçilere satışa sunacak.
Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu yaptığı açıklamada, daha önce isimlerini yazdıran vatandaşlara satışa sunulan meyve fidanlarının sertifikalı ve faturalı olduğunu kaydetti. Purcu Kırşehir'de 6 yıldır fidan dağıtımı yaptıklarını ve şu ana kadar getirtilen fidanların çoğunluğundan vatandaşların memnun olduğunu söyledi. 
Ziraat Odası olarak, Kırşehir'de geçmişte olduğu gibi yeniden meyvecilik oranını yükseltmeye çalıştıklarını dile getiren Purcu, Ziraat Odası'na gelen aşılı ve sertifikalı binlerce meyve fidanının dağıtımına Mart ayı başında başlanacak ve şuanda kayıtlar devam ediyor."
ifadelerini kullandı
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku